Plusy i minusy zmian

• autor: W, 2014-03-19 12:28

Okres przygotowawczy w Wiśle nie był okresem burzliwym, ale zmian w Ustroniance było sporo. .....

Po rundzie jesiennej z drużyną pożegnał się trener Mirosław Szymura. Zastąpił go Tomasz Wuwer. Roszady nie ominęły także kadry czwartoligowca.

SportoweBeskidy.pl: Wisła jesienią, a wiosną? Jak bardzo zmienił się zespół, który przejął pan po Mirosławie Szymurze?
Tomasz Wuwer: Zmian personalnych było dużo. Niosą one z sobą pewne plusy i minusy. Na pewno młodość i nieprzewidywalność, to będą nasze atuty. Liczę na wysoki poziom zaangażowania, na walkę o każdy metr boiska w każdym meczu. Drużynę opuściło kilku doświadczonych zawodników. Tam gdzie doświadczenie będzie decydować, nas może brakować.

SportoweBeskidy.pl: Przygotowania do pierwszego meczu – arcytrudnego na wyjeździe z przewodzącym stawce GKS-em Jastrzębie – dobiegają końca. Udało się zrealizować założenia?
T.W.: Założenia w jakiś 80 procentach udało nam się zrealizować. Przez prawie trzy miesiące wykonaliśmy sporo pracy. Trochę czasu jeszcze nam by się przydało, ale go nie mamy. W trakcie sparingów pracowaliśmy nad zgraniem i taktyką. Nasza postawa w większości spotkań była zadowalająca. Rozpoczynamy rundę w Jastrzębiu. GKS przewyższa moim zdaniem ligę o jeden poziom, w niektórych aspektach nawet o dwa. Dwa, trzy pierwsze mecze o punkty będą nam potrzebne, aby się „dotrzeć”.

SportoweBeskidy.pl: Jaki cel wobec wspomnianych roszad kadrowych stawia pan przed swoim zespołem?
T.W.: Cel od samego początku jest oczywisty. Przede wszystkim chcemy się utrzymać. Minimalizm jest jednak niewskazany. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to powalczymy o coś więcej. Miejsce w górnej połówce tabeli jest w naszym zasięgu.

Transfery:
Przybyli: Mirosław Łacek, Albert Kohut, Antoni Kukuczka, Dawid Wawrzacz, Andrzej Kawulok (wszyscy Trójwieś Istebna), Dariusz Juroszek (Drzewiarz Jasienica), Przemysław Polok (Kuźnia Ustroń)
Odeszli: Adam Kozielski, Kamil Sekuła, Janusz Bąk, Michał Grześ, Bartosz Byszko, Wojciech Rogala, Przemysław Suchowski, Tomasz Gala, Artur Sawicki

Sparingi:
- Beskid Skoczów 2:0
- Pasjonat Dankowice 4:2
- GKS Radziechowy-Wieprz 0:2
- Podbeskidzie Bielsko-Biała U-19 5:2
- Jałowiec Stryszawa 2:2
- Czarni Jaworze 2:1

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.